logobild

Benutzername:
Passwort:
Sitemize halen üye değilseniz
BURADAN  üye olabilirsiniz!
   
Ana Menü
 
İçerik Menüsü
 
Misafir Defteri
 
Ölümsüz komutan Mono jojoy
 
FARC -EP Timochenko
">
 
FARC -EP
">
 
Evren'in SINIRINA dogru

">

 
1655 Haber (276 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 276 Sayfaya git: 2

Büyük Gezi’lere hazır olun... Samir Amin (Haber ve Yazılar)
Üçüncü Dünya Forumu Direktörü, Mısır asıllı Marksist düşünür Samir Amin, Utku Çakırözer'e konuştu

TARİH25 Ağustos 2014 10:03


Üçüncü Dünya Forumu Direktörü, Mısır asıllı Marksist düşünür Samir Amin, “Erdoğan’da da Mısır’daki Müslüman Kardeşler ve Mursi döneminin işaretlerinin gözlendiğini anlıyorum. Erdoğan Mursi gibi bir cumhurbaşkanlığı yapacak olursa, Mısır’dakine benzer patlamalar Türkiye’de de gündeme gelebilir. Gezi Parkı protestoları gibi ama onlardan çok daha kitlesel sosyal patlamalar gündeme gelebilir” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer Ortadoğu Çalışmaları Dünya Kongresi’nin onur konuğu olan Samir Amin ile görüştü. Çakırözer’in “Erdoğan’da Mursi alametleri yeni ve daha büyük Gezi’lere hazır olun” başlığıyla yayımlanan (25 Ağustos 2014) yazısı şöyle:

Erdoğan’da Mursi alametleri yeni ve
daha büyük Gezi’lere hazır olun

Devamı...


Bu çocuk Lübnan TV sinde 2 000 Dolara satılıyor.. antires.com (Haber ve Yazılar)

">

10 yasinda ailesi tarafindan 2 bin dolar karsiligi evlenmek vaadi ile satilan çocuk kiz

 

Devamı...


KAMUOYUNUN DİKKATİNE... Mansur Antires (Haber ve Yazılar)İnsanlık için, 21. yüzyılda İslam büyük bir başbelası haline gelmektedir.. Ortadoğuda bir avuç kadar kalan EZIDI halkı yok eden bir terör Dini olan İslamı sorgulmak bizim için zorunlu hale geldi. Çocukların kafaları kesiliyor , Hristiyan azınlıkların uzuvları kesiliyor , 9 yaşındaki kızlar ile resim çektiren tacizci ISID komutlarını hepimiz ibretle seyir ediyoruz . Suriyede; Taş üstünde taş , omuz üzerinde baş bırakmayan bu melunlar ordusuna artık yeter demeliyiz. Ülkemizde AKP iktidarı bunların elebaşıdır . Onlar için ; Hırsızlık , yalan , soygun, tecavuz , kitaplarına göre yüz kızartıcı suç değildir. Anamuhalefet partisi CHP de bu suça ortak olarak Türkiyeyi intihara sürüklemektedir.


Devamı...


IŞİD'in arkasında ABD ve İsrail var....Edward Snowden (Haber ve Yazılar)

 

Snowden'a göre ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratları dünyadaki bütün terörü 'eşek arısı yuvası' adlı bir strateji ile bir araya getirmeye çalışıyor


TARİH17 Ağustos 2014 08:48

ABD Ulusal Güvenlik Dairesi eski çalışanı Edward Snowden, Irak ve Suriye'de terör estiren Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) ABD, İsrail ve İngiltere istihbaratı tarafından eğitildiğini iddia etti.

Gizli bilgileri sızdırdığı için kaçarak Rusya'ya sığınan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve ABD ulusal güvenlik dairesi eski çalışanı Edward Snowden, IŞİD ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Snowden, Irak'ta kaosa neden olan IŞİD'in arkasında ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratı olduğunu ileri sürdü.

Devamı...


BRICS ülkelerine karşı dünya cihadı ... Alfredo Jalife-Rahme (Haber ve Yazılar)Cumartesi, 26 Temmuz 2014 19:14
XXI. yüzyıl yeni “Halifeliği”


Batılı güçlerin yayılmacılık tutkusu hizmetinde, Doğu Akdeniz coğrafyasında birlik olma düşüncesinden uzak, 21.yüzyılda ilan edilen yeni Halifelik küresel emperyalizmin bölgedeki hedeflerini gözetliyor: Washington için bu İslam emirliği/halifeliği yükselme eğilimine geçen Rusya, Hindistan ve Çin ülkelerine yönelik kitle imha silahı görevini görüyor. Siyaset Bilimi ve Sosyal Bilimleri Profesörü Alfredo Jalife-Rahme oluşturulan bu halifeliğin, Irak ve Suriye sınırlarının çok ötesinde de nasıl kullanılabileceğine dair analiz yapıyor.Irak-Şam İslam Devleti çatısı altında Kuzey Suriye, Rakka’da düzenlenen askeri tören geçidinde «Halifelik» kutlamasını yapan İslamcı savaşçılar.

Bölgede kargaşa yaratma tohumunu ektiği bir grup olduğu anlaşılan Irak ve Doğu Akdeniz’de (Suriye ve Lübnan) Suni İslam Devleti (IŞİD) sıfatıyla cihatçı bir grubun kurulması ve yayılması etrafında meydana gelen, insanın hafızasında şaşkınlık yaratıcı derecede gizemli durumun, altıncı Zirve toplantısını Fortaleza’da (Brezilya’da, Cearé Eyaleti Başkenti) yapan, yükselmekte olan BRICS ülkeleri (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) grubunun üç kurucu ülke sıfatına sahip Rusya, Hindistan ve Çin ülkeleri sınırlarında olabilecek jeostratejik etki dağılma eğilimine girmeye başladı.

Devamı...


Malezya uçağı:faciadan suçlu olan kimdir?... Rusyanın Sesi (Haber ve Yazılar)Ukrayna’nın Donetsk bölgesinde bugüne kadar kazaya uğrayan Malezya yolcu uçağının kalıntıları bulunuyor. Bu kaza teknik arıza sonucu mu yoksa Ukraynalı a...skerler tarafından yapılan hata sonucu mu yer aldı?

Bazıları uçak kazasının nedeni olarak beceri yokluğuna işaret ediyorlar. Bu tahmin Kiyev tarafından reddedildiği halde bunu doğrulayan yeni kanıtlar bulunuyor.

Ukrayna kuvvet kuruluşlarındaki kaynağın “NOVOSTİ” Rusya haber ajansına verdiği bilgiye göre Boeing 777 uçağı kazaya uğradığı 17 Temmuzda, Ukrayna Hava savunma birlikleri tarafından tatbikat yapılmıştı. Kaynağın bildirdiğine göre hava savunma alayının ekiplerine Donetsk kentinin dolaylarında bulunan askeri birliği örtme eylemini “prova etmek” yani “Buk-M1” (ZRK) uçaksavar füze sistemini kullanarak havada sanal hedefler bulmak ve bunları ortadan kaldırmak emri verilmişti. Tatbikata ayrıca sözü geçen hedefleri belirleyen Su-25 modeli iki hücum uçağı da katıldı. Bir anda ZRK radarı hücum uçaklarından birini “yakalayıp” izlemeye bayladı. Her halde feci bir raslantı sonucunda Malezya uçağının ve Su-25 uçağının uçuş güzergahları kesişti ve radarın ekranında bir tek noktada birleşti.Ondan sonra radar artık daha iri bir hedef, yani yolcu uçağını “izlemeye” başladı.

Devamı...1655 Haber (276 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 276 Sayfaya git: 2


Farc - Ep
Bu sayfanın içerikleri RSS/RDF-Kaynaklı olarak mevcut.

Sayfa Üretimi 0.1854 Saniyede, 9 Veritabanı Sorgusuyla