logobild

Benutzername:
Passwort:
Sitemize halen üye değilseniz
BURADAN  üye olabilirsiniz!
   
Ana Menü
 
İçerik Menüsü
 
Misafir Defteri
 
Ölümsüz komutan Mono jojoy
 
FARC -EP Timochenko
">
 
FARC -EP
">
 
Evren'in SINIRINA dogru

">

 
1714 Haber (286 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 286 Sayfaya git: 2

Suriye suçları ve diğerleri ...Korkut Boratav (Haber ve Yazılar)Korkut Boratav: “İstifa!!!”: Belki 1 Kasım sonrasında buradan başlamayı düşünebiliriz.”

Korkut Boratav Sendika. Org’ta yazısının sonunda #İstifa hakkında şunları yazmış: “tek sözcükten oluşan basit, barışçı ve kitlesel bir kampanya (…) “İstifa!!!”: Belki 1 Kasım sonrasında buradan başlamayı düşünebiliriz.”

Tarih: 30 Ekim 2015

Suudi-Katar destekli bir AKP projesinden söz ediyoruz. “Halep Fatihi” olarak tarihe geçme hayalleri ve böylece İslamcı faşizmin ön-koşullarından birini daha gerçekleştirme tasarımları söz konusudur. Bu “proje”, en azından şimdilik, ABD emperyalizminin denetimi, belki de istekleri dışında hareket edebilen bir iktidarın var olduğunu; kısmen mesafe de aldığını gösteriyor

Devamı...


BATI KAMUOYU, AKP-IŞİD İLİŞKİLERİ ve KÜRT SORUNU...Taner Timur (Haber ve Yazılar)

32 Min · Bearbeitet ·

Ankara Garı’ndaki facia, gözlerin yeniden AKP iktidarı-IŞİD ilişkilerine çevrilmesine yol açtı. Ben de, yabancılar tarafından yazılmış 6 kitaptaki teşhisler çerçevesinde konuya yeniden eğildim. Yorumlarımı da katarak.. IŞİD nihayet bir dünya sorunu haline gelmedi mi? Bizi çok daha yakından ilgilendirse bile..
Yazı yine uzun oldu ama ilgi duyacaklar çıkar umuyorum..
***********************************************************************


Geçen yıl Ekim ayında Fransız Başbakanı Manuel Valls, ülkelerinin tarihte benzeri görülmemiş bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu söylüyor ve bu tehlikeyi de “bazı Fransızların, gerekirse kendi ülkelerini vurmak için terör eğitimi almak üzere dış ülkelere gitmeleri”nde görüyordu. Çok geçmeden de bu kaygısında ne kadar haklı olduğu anlaşıldı: 7 Ocak 2015’te, iki İslamcı terörist Charlie Hebdo bürosunu basıyor ve Fransa’nın en popüler mizahçılarını katlediyordu.

Devamı...


"Sarin gazı saldırısını Erdoğan’ın Türkiye'si yaptırdı" ...Diken.com (Haber ve Yazılar)

‘Suriye’deki sarin gazı saldırısını Erdoğan’ın bilgisi dahilinde Türkiye yaptırdı’

06/04/2014 22:10
Suriye’de geçen yaz gerçekleştirilen kimyasal silah saldırısının arkasında Türkiye’nin bulunduğu öne sürüldü. İddiaya göre saldırı, sanılanın aksine Beşar Esad rejimi tarafından değil, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde, MİT ve Jandarma’nın desteğiyle İslamcı El Nusra Cephesi tarafından gerçekleştirildi.

Amerikan araştırmacı gazeteciliğinin önde gelen isimlerinden Pulitzer ödüllü  Seymour Hersh’ün imzasını taşıyan haber-analize göre, amaç ABD’yi Suriye’ye askeri harekat düzenmeleye zorlamaktı. Amerikalılar,  ‘gerçeği’ öğrenince Suriye rejimine karşı harekat düzenlemekten vaçgeçti; dahası ‘felaket sonuçlar’ doğuracağı için ellerindeki istihbaratı gizli tuttu.

 

Devamı...


Sayın Demirtaş’ın katliam yorumu gerçekçidir...Tarık Ziya Ekinci (Haber ve Yazılar)


24 Ekim 2015 17:4510 Ekim 2015 günü Ankara’da “Barış, demokrasi ve emek ” konulu izinli bir miting tertiplendi. Değişik illerden gelen yurttaşlar miting yerine gitmek için Ankara garında toplanmışlardı. Katılımcılar bayram havası içinde miting saatini bekliyorlardı. Kalabalığın yoğunlaştığı bir anda art arda parça tesirli iki bomba patlatıldı. Yüzü aşkın insan anında yaşamını kaybetti ve 65’i çok ağır olmak üzere yüzlercesi de yaralandı. O gün Ankara’da yaşanan bir toplu kırımdı. Toplumda büyük infial yarattı. İnsan olan ve insana saygısı olan herkes derin bir acı içinde katillere lanet okudu.  Masum yurttaşların can güvenliğini sağlamakta yetersiz kalan ya da bilerek ilgisiz kalan idareye karşı da büyük bir öfke oluştu.

Devamı...


'Sarin gazı sevkiyatı MİT bilgisi dahilinde yapıldı'...Ileri Haber (Haber ve Yazılar)'Sarin gazı sevkiyatı MİT bilgisi dahilinde yapıldı'

IŞİD'e Sarin gazı sevkiyatı iddialarıyla ilgili konuşan CHP İstanbul Milletvekilleri Ali Şeker ve Eren Erdem, bu konuda yapılan soruşturma kapsamında tutuklanan ancak daha sonra serbest bırakılan 13 kişinin yurtdışına kaçırıldığını iddia etti. Erdem, sarin gazı sevkiyatının MİT bilgisi dahilinde yapıldığını da belirtti.

Tarih: 21-10-2015

'Sarin gazı sevkiyatı MİT bilgisi dahilinde yapıldı'

Rıfat Doğan - İleri Haber

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Suriye'de binlerce insanın ölümüne neden olan sarin gazı üretimi, sevkiyatı ve malzeme teminiyle ilgili yürüttüğü soruşturma ile ilgili basın toplantısı düzenleyen CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ve Eren Erdem, savaş suçu sayılması gereken bir olayla ilgili dosyada tutuklanan 13 kişinin serbest bırakıldığını belirtti. Erdem, serbest bırakılan 13 kişinin daha sonra yurtdışına kaçırıldığını iddia etti.

Devamı...


Sınırdan IŞİD için açılan yoldan Suriye’ye geçtik...Evrensel (Haber ve Yazılar)Canlı bomba listesindeki Tatar: Sınırdan IŞİD için açılan yoldan Suriye’ye geçtik

Tarihi: 21 Ekim 2015 12:12

Türkiye’de aranan 21 kişilik ‘canlı bomba’ listesinde olan Mahmut Gazi Tatar isimli IŞİD militanı IŞİD’le AFAD kampında tanıştığını belirterek sınırdan IŞİD için açılan yoldan Suriye’ye geçtiklerini söyledi.

Fırat Haber Ajansı YPG’nin Tel Abyad operasyonunda yakalanan ve şimdi Rojava’da tutuklu bulunan Adıyamanlı IŞİD elemanı Mahmut Gazi Tatar ile röportaj yaptı. Mahmut Gazi Tatar’ın ismi, Türkiye’de aranan 21 kişilik ‘canlı bomba’ listesinde var.

ANF Rojava muhabirlerinin, Türkiye’de ‘canlı bomba’ olarak aranan Mahmut Gazi Tatar ile tutuklu olduğu cezaevinde yaptığı söyleşide Adıyaman’da IŞİD ile nasıl tanıştığını, Suriye’ye geçiş sürecini, Türkiye’den giden IŞİD elemanlarının Suriye ve Rojava’da nasıl bir ortamda kaldıklarını anlatıyor.

Tatar, Adıyaman’dan başlayan yolcuğunu, sınırdan geçişini, Türk askerinin kendilerine karışmadığını ve en önemlisi de sınırda ‘IŞİD için açılan yoldan’ nasıl geçtikleri detaylarıyla anlatıyor.

Devamı...1714 Haber (286 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 286 Sayfaya git: 2


Farc - Ep
Bu sayfanın içerikleri RSS/RDF-Kaynaklı olarak mevcut.

Sayfa Üretimi 0.1004 Saniyede, 9 Veritabanı Sorgusuyla