logobild

Benutzername:
Passwort:
Sitemize halen üye değilseniz
BURADAN  üye olabilirsiniz!
   
Ana Menü
 
İçerik Menüsü
 
Misafir Defteri
 
Ölümsüz komutan Mono jojoy
 
FARC -EP Timochenko
">
 
FARC -EP
">
 
Evren'in SINIRINA dogru

">

 
1671 Haber (279 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 279 Sayfaya git: 2

Silah ticareti zirve yapıyor...Manlio Dinucci (Haber ve Yazılar)Cuma, 31 Ekim 2014 12:13

Savaş aynı zamanda, ticari faaliyetlerin en karlısı olanıdır. Erbabının en fazla kar ettiği zaman, savaşın olduğu dönemdir. Ne yazık ki, serbest girişimcilik konusunda sicili en parlak ülkeler savaş halindeler. Bu kez, yağmalanmak üzere Irak ve Suriye seçildiler.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) askeri güçlerinin Irak ve Afganistan’da çekilmeleri üzerinden yaklaşık olarak bir yıl geçmişken, ABD askeri sanayi büyük şirketleri hissedarları, başka ülkelerin savaş halinde olmasından büyük kar elde etme geleceğini karanlık görüyorlar. Ancak bu sıralarda, Suriye ve Irak’ta devam eden Pentagon askeri operasyonları ve gelecekte Rusya ile savaşa girme ihtimali karşısında, kar etme beklentisi içinde olan savunma sanayi firmaları ufukta parlak ışık görmeye başladılar.

Devamı...


Suriye’de Ankara-Paris ittifakı mı?...Thierry Meyssan (Haber ve Yazılar)
Cuma, 31 Ekim 2014 12:18Fransa ve Türkiye yönetimleri arasındaki ittifak, tümüyle politik bir yapılanma olan Avrupa Birliğini dikkate alacak olursak, acaba sadece ekonomik konulara mı dayalı? Ankara-Paris arasındaki ittifak şayet bu çerçeve’de ise, Paris yönetimi, izlediği strateji ne olursa olsun, Ankara hükümeti politikasının gereği olan icraatları da yerine getirecek mi? Ankara politikasına destek verme, gerektiğinde soykırım bile yapmaya kadar gidebilecek mi?

Obama yönetimi ikinci defadır İslam Emirliği örgütü IŞİD’a (Daesh-Daiş) verdiği destekten dolayı Türkiye’nin tutumunu tartışmaya açıyor. İlki, 02 Ekim’de ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın, Harvard Kennedy School’da [1] yaptığı bir konuşmada, ikincisi ise Hazine Müsteşarı David S.Cohen’ın 23 Ekim’de Carnegie Foundation’de yaptığı bir açıklama sırasında [2]. Her iki şahsiyet de, Ankara hükümetinin aslında cihatçı organizasyonlara destek verdiği, bu örgütlerin Suriye ve Irak halklarından çaldıkları petrolü Türkiye üzerinden piyasaya sürdükleri yönde suçlama getiriyor.

Devamı...


Suriye ve IŞİD/Daesh savaşının jeopolitiği...Thierry Meyssan (Haber ve Yazılar)
Perşembe, 23 Ekim 2014 15:54Ortadoğu uzmanı, siyasi analist Thierry Meyssan’ın yeni ve orijinal analizinde, Suriye’de yürütülen ve Daesh/IŞİD örgütüne karşı yapıldığı iddia edilen savaşta başarısızlığın jeopolitik nedenlerini gözler önüne seriliyor. Konunun analiz edildiği bu makalesi, özellikle günümüz dünyasında uluslararası ilişkiler alanını ve Doğu Akdeniz’de (Irak, Suriye ve Lübnan) yaşanan çatışmaların daha da kristalleşmesi durumunu anlamak açısında önem arz ediyor.Devamı...


ERDOĞAN KÜRTLERE NEDEN KILIÇ ÇEKTI ?...Hadi Muhammed (Haber ve Yazılar)


Aslında Türkiye hedefe giden her yol mubahtır şeklindeki Makyavelist stratejisiyle sınırdaki mafyaya ve hırsızlara bile umut bağlamış ve çeşitli örgütlerin ve gerici Arap rejimleriyle Batı’nın desteğinin rezalet ve başarısızlıkla sonuçlanacağını düşünmemişti.

Türkiye’deki hükümet yetkilileri ve onların İhvancı partisi stratejisinde bir asgari bir de azami limit öngörmüş ve planlamasını buna göre yapmıştı.

Türkiye, asgari limitteki politikasıyla Suriye’deki Kürt bölgelerinde kazanımlar elde etmeyi ve PKK’nın Suriye’deki stratejik derinliğini ele geçirip kontrol altına almayı umuyordu.

Tampon bölge Kürt bölgelerinde demografi değişikliğine yönelik

Bu yüzden de Suriye krizinin ikinci yılından itibaren tampon veya uçuşa yasak bölgede ısrar etti ve bu vesileyle Suriyeli mültecileri Kürt bölgelerine yerleştirip Suriye sınırında demografik değişim yaratmak istedi.

Devamı...


'IŞİD, Suriyeli komutanı Türkiye'de kaçırmaya çalıştı'...BBC (Haber ve Yazılar)


İngiliz Daily Telegraph gazetesi, IŞİD'in Türkiye'de Suriyeli muhalif lideri kaçırmaya çalıştığını yazdı.

Haberde, Suriyeli muhalif örgütlerden "Thuvar Rakka"nın komutanı Ebu İsa'nın, Şanlıurfa'da IŞİD militanları tarafından kaçırılırken vurulduğu belirtildi.

Buna göre oğlu Ammar ile geçen Cuma günü Türk yetkililerle görüşmeye giden Ebu İsa'nın, eve dönerken aracının önü IŞİD tarafından kesildi. Komutan ve oğlu, dört silahlı adam tarafından araçtan çıkarılıp götürüldü.

 

Devamı...


Şaire...Aleksandr S. Puşkin (Şiirler)


Ey şair! kulak asma, sevgisine sen halkın
O canım meth ü sena, anlık gürültü geçer;
Kuru kalabalığın gülüşünü duyarsın,
Ve aptalın hükmünü; fakat metin ol, boşver.

Sen çarsın; yalnız yaşa, yolunda yalnız yürü,
Yürü, hür vicdanının seni çektiği yere,
Olgunlaştır, sevgili meyveyi, tefekkürü;
Hizmetine karşılık bir mükafat bekleme.

Devamı...1671 Haber (279 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 279 Sayfaya git: 2


Farc - Ep
Bu sayfanın içerikleri RSS/RDF-Kaynaklı olarak mevcut.

Sayfa Üretimi 0.2191 Saniyede, 9 Veritabanı Sorgusuyla