logobild

Benutzername:
Passwort:
Sitemize halen üye değilseniz
BURADAN  üye olabilirsiniz!
   
Ana Menü
 
İçerik Menüsü
 
Misafir Defteri
 
Ölümsüz komutan Mono jojoy
 
FARC -EP Timochenko
">
 
FARC -EP
">
 
1651 Haber (276 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 276 Sayfaya git: 2

BRICS ülkelerine karşı dünya cihadı ... Alfredo Jalife-Rahme (Haber ve Yazılar)Cumartesi, 26 Temmuz 2014 19:14
XXI. yüzyıl yeni “Halifeliği”


Batılı güçlerin yayılmacılık tutkusu hizmetinde, Doğu Akdeniz coğrafyasında birlik olma düşüncesinden uzak, 21.yüzyılda ilan edilen yeni Halifelik küresel emperyalizmin bölgedeki hedeflerini gözetliyor: Washington için bu İslam emirliği/halifeliği yükselme eğilimine geçen Rusya, Hindistan ve Çin ülkelerine yönelik kitle imha silahı görevini görüyor. Siyaset Bilimi ve Sosyal Bilimleri Profesörü Alfredo Jalife-Rahme oluşturulan bu halifeliğin, Irak ve Suriye sınırlarının çok ötesinde de nasıl kullanılabileceğine dair analiz yapıyor.Irak-Şam İslam Devleti çatısı altında Kuzey Suriye, Rakka’da düzenlenen askeri tören geçidinde «Halifelik» kutlamasını yapan İslamcı savaşçılar.

Bölgede kargaşa yaratma tohumunu ektiği bir grup olduğu anlaşılan Irak ve Doğu Akdeniz’de (Suriye ve Lübnan) Suni İslam Devleti (IŞİD) sıfatıyla cihatçı bir grubun kurulması ve yayılması etrafında meydana gelen, insanın hafızasında şaşkınlık yaratıcı derecede gizemli durumun, altıncı Zirve toplantısını Fortaleza’da (Brezilya’da, Cearé Eyaleti Başkenti) yapan, yükselmekte olan BRICS ülkeleri (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) grubunun üç kurucu ülke sıfatına sahip Rusya, Hindistan ve Çin ülkeleri sınırlarında olabilecek jeostratejik etki dağılma eğilimine girmeye başladı.

Devamı...


Malezya uçağı:faciadan suçlu olan kimdir?... Rusyanın Sesi (Haber ve Yazılar)Ukrayna’nın Donetsk bölgesinde bugüne kadar kazaya uğrayan Malezya yolcu uçağının kalıntıları bulunuyor. Bu kaza teknik arıza sonucu mu yoksa Ukraynalı a...skerler tarafından yapılan hata sonucu mu yer aldı?

Bazıları uçak kazasının nedeni olarak beceri yokluğuna işaret ediyorlar. Bu tahmin Kiyev tarafından reddedildiği halde bunu doğrulayan yeni kanıtlar bulunuyor.

Ukrayna kuvvet kuruluşlarındaki kaynağın “NOVOSTİ” Rusya haber ajansına verdiği bilgiye göre Boeing 777 uçağı kazaya uğradığı 17 Temmuzda, Ukrayna Hava savunma birlikleri tarafından tatbikat yapılmıştı. Kaynağın bildirdiğine göre hava savunma alayının ekiplerine Donetsk kentinin dolaylarında bulunan askeri birliği örtme eylemini “prova etmek” yani “Buk-M1” (ZRK) uçaksavar füze sistemini kullanarak havada sanal hedefler bulmak ve bunları ortadan kaldırmak emri verilmişti. Tatbikata ayrıca sözü geçen hedefleri belirleyen Su-25 modeli iki hücum uçağı da katıldı. Bir anda ZRK radarı hücum uçaklarından birini “yakalayıp” izlemeye bayladı. Her halde feci bir raslantı sonucunda Malezya uçağının ve Su-25 uçağının uçuş güzergahları kesişti ve radarın ekranında bir tek noktada birleşti.Ondan sonra radar artık daha iri bir hedef, yani yolcu uçağını “izlemeye” başladı.

Devamı...


Utanmıyor musunuz? Ellerinizden kan akıyor. (Haber ve Yazılar)
">
Devamı...


Seçimden Sonra Türkiye'deki Sosyal Bölünme...Thierry Meyssan (Haber ve Yazılar)

Başbakan Erdoğan’ın Müslüman Kardeşlere olan bağlılığını ilan etmesinden bu yana, Türkiye politikasının gelişim seyri Mısır politikasına benzerlik arz ediyor: Erdoğan’ın aldığı tartışmasız destek, Türkiye toplumunda meydana gelmesine yol açtığı nefret duygusunu dengeleyecek oranda değil. Türkiye toplumunda şimdiye kadar olandan daha fazla bölünme meydana gelmiş ve demokratik herhangi bir çözüm yolu da ufukta görünmüyor. Bundan sonrası süreçte - toplumsal olaylar ne şekilde cereyan ederse etsin – ister istemez şiddetli uygulamalar olacak.

Hükümetin Suriye’ye savaş açmasına olanak sağlayan bir saldırı yapılmasını düşündüğü milli güvenlik toplantısı sırasında görüşülen konular ile ilgili iki kaydın YouTube üzerinde 27 Martta kamuoyuna yayınlanmasından bu yana Türk siyasi yaşantısı adeta belirsizlik içinde karanlığa gömüldü.

Devamı...


Ukrayna üzerinden Rusya’yı vurmak....Fikret Başkaya (Haber ve Yazılar)


Salı, 18 Mart 2014 02:34


Berlin duvarının yıkılması, Sovyetler Birliği’nin çöküşü ve Varşova Paktı’nın sahneden çekilmesi, soğuk savaşın sonu ilan edildi. Artık dünyaya barış egemen olacak, refah artacak, çatışmaların ve düşmanlıkların olmadığı “kutupsuz” bir dünyada yaşanacaktı! Aslında böyle bir tespit, soğuk savaş denilene dair yanlış bir algıya veya yanlış anlamaya dayanıyordu. Zira, soğuk savaş denilen sadece ABD’nin başını çektiği emperyalist kampla Sovyetler Birliği arasındaki bir “rekabet ve düşmanlık” hali” değildi. Asıl soğuk savaş, şimdilerde Güney veya Global South denilen, Üçüncü Dünya ülkelerine yönelik bir savaştı. Asya, Afrika, Latin Amerika halkları, kendi kaderlerine sahip çıkmak üzere kolonyalist-emperyalist sistemden bağımsızlaşmakta, tarih sahnesinde yerlerini alma niyetini ortaya koymaktaydılar. Eğer yeryüzünün lanetlileri, kolonyalist- emperyalist tahakkümden kurtulur, gerçekten bağımsızlaşır, kendi doğal ve beşeri kaynaklarını kendi refahları ve kalkınmaları için seferber etmeyi başarırlarsa, bu emperyalizmin ve tabii kapitalizmin sonu olurdu. Oysa, kolonyalist-emperyalist-kapitalist Batı’nın yaklaşık 500 yıllık saltanatı, dünyanın geri kalanının sömürüsüne, yağma ve talanına dayanmıştı. Dolayısıyla ne yapıp-edip Üçüncü Dünya halklarının ve devletlerinin emperyalist tahakkümden kurtulmaları, kendi ayakları üstünde durabilmeleri engellenmeliydi! Bu amaçla darbeler, komplolar, suikastlar, iç çatışmalar, savaşlar peydahlandı, saldırılar yapıldı, “kalkınma reçeteleri” sunuldu, “dış yardım” tuzağı kuruldu. Genel bir çerçevede, daha önceki dönemde geçerli kolonyalist egemenlik, neokolonyal (yeni sömürgeci) bir egemenlik olarak ihya edilmeye çalışıldı ve bu alanda oldukça başarılı olduklarını teslim etmek gerekir. Dolayısıyla, Berlin duvarı çöktü, soğuk savaş bitti tekerlemesinin bu dünyada reel bir karşılığı yoktu.Devamı...


CIA'nin Erdoğanı Nasıl Çözdüğünü Anlatıyor...Sibel Edmond (Haber ve Yazılar)

Per, 02/27/2014 - Uzun süre Türkiye'de yaşadım ve Türkiye iç politikasını çok yakından takip ediyorum. Ve doğrusu, benim FBI muhbirlik davamın konusu aslında ABD-Türkiye arasındaki gizli görüşmeleri deşifre etmemden kaynaklanıyor. ... bu yüzden hem ABD'de, ABD çıkarlarına zarar verdiğim, hem de Türkiye'de Türkiye çıkarlarına zarar verdiğim gerekçesiyle iki ülkede de tamamen dışlandım. ... İnsanlar Twitter üzerinden, sıradan vatandaşlar, soruyorlar, "Erdoğan hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir misiniz", yazdığım makalede bunu yapmaya çalıştım, ve insanların konuyu doğru anlayabilmesi için, ciddi bir tarihi arkaplan bilgisi vermek zorunda kaldım.
Devamı...1651 Haber (276 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 276 Sayfaya git: 2


Farc - Ep
Bu sayfanın içerikleri RSS/RDF-Kaynaklı olarak mevcut.

Sayfa Üretimi 0.1803 Saniyede, 9 Veritabanı Sorgusuyla