logobild

Benutzername:
Passwort:
Sitemize halen üye değilseniz
BURADAN  üye olabilirsiniz!
   
Ana Menü
 
İçerik Menüsü
 
Misafir Defteri
 
Ölümsüz komutan Mono jojoy
 
FARC -EP Timochenko
">
 
FARC -EP
">
 
Evren'in SINIRINA dogru

">

 
1684 Haber (281 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 281 Sayfaya git: 2

Fuat Avni'den şok açıklamalar... antires.com (Haber ve Yazılar)fuatavni@fuatavnifuat · 5 Std.Vor 5 Stunden

14. İki gündür hangi isimleri yazacağım diye kıvranıp duruyordunuz hadi şimdi uyuyun bakalım cübbesini ona buna satan zavallılar.0 Antworten1.982 Retweets793 Favoriten
fuatavni@fuatavnifuat · 5 Std.Vor 5 Stunden

13. Danıştay listesindeki sadık elemanlar:
Gürsel Özkan
Metin Arıtı
Gülen Aydınoğlu
Yunus Aykın
Seçim öncesi her şey hazır. Gerisi formalite0 Antworten1.522 Retweets509 
Devamı...


Ne yeyip ne içeceğimize kimler karar veriyor? ...Dr. Cengiz Başkaya (Haber ve Yazılar)


´

 

Perşembe, 11 Aralık 2014 20:51

Endüstriyel tarım ve gıda üretiminin yaygınlaşması bütün ülkelerin neredeyse aynı biçimde beslenir hale gelmesi sonucunu doğurdu. Üretilen gıda türleri gitikçe azalıyor. Gıdaların işlenme ve saklanma, hazırlanma yöntemleri de tek tipleşme yolunda. Bu durum halkların gıda güvenliğini ve... gıda egemenliğini yok ediyor. Yerel ürünlerin yerine tekellerin üretim ve dağıtım haklarını sahiplendiği sertifikalı tohumlar, fideler ve fidanların kullanılması dayatılıyor. Büyük bir zenginlik olan genetik zenginlik büyük ölçüde kaybedildi ve süreç bu yönde ilerlemeye devam ediyor. Yerinde sağlanabilecek gıdaların az sayıdaki merkezden büyük masraflar ve enerji harcanarak dağıtılması maliyetleri yükseltiyor. Kriz durumlarında gıdaya ulaşmayı tehlikeye atıyor. Uzun yolculuklar yapması gereken ve raflarda bekletilen besinlerin bu süreçte bozulmaması gerekli. Bunun için fiziksel ve kimyasal işlemlerden geçirilmeleri şart. Yapılan müdahalelerin asıl amacı kontaminasyonun önlenmesi, yani bakteri, mantar ve küfler nedenşyle gıdaların çürümesini, kokuşmasını engellemek.

Devamı...


İslam Devleti (IŞİD) Hakkında Bilmenizi İstemediği 26 Şey...Prof M.Chossudovsky (Haber ve Yazılar)


Pazartesi, 01 Aralık 2014 22:16

Obama’nın İslam Devleti (IŞİD) Hakkında Bilmenizi İstemediği 26 Şey


Global Research, 19 Kasım 2014ABD’nin İslam Devletine (IŞİD) savaş açtığı büyük bir yalandır.

“Müslüman teröristler”in peşinden gitmek, “Amerikan Anayurdunu Korumak” için dünya çapında önleyici bir savaşı sürdürmek askeri gündemi haklı çıkarmak içindir. Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) Amerika Birleşik Devletleri’nin istihbaratının eseridir.

Washington’un “Terörizmle Mücadele Gündemi” Irak ve Suriye’de Teröristleri Desteklemekten Oluşmaktadır.

İslam Devleti (IŞİD) tugaylarının 2014’de başlayan Irak saldırısı dikkatlice planlanmış ABD, NATO ve Israil tarafından gizlice desteklenen askeri istihbarat operasyonunun bir parçasıydı. Terörle mücadele yönetimi bir kurgudur. Amerika terörizmin bir numaralı destekçisidir.

Devamı...


Reel İslam’dan çıkış için son çağrı!...Murat Utkucu (Haber ve Yazılar)

27 Kasım 2014 PerşembeMesela beş yıl önce bir Hollywood filminde, birinin kafası tekbirler eşliğinde kesilseydi “İşte yine tipik bir İslamofobi”der kızar, üstüne oryantalizmden girer mazlum Ortadoğu’dan çıkardık. Bugün Müslüman coğrafyanın dört bir yanından öyle korkunç görüntüler geliyor ki çekilmiş en rezil İslam karşıtı film, Heidi kadar masum kalıyor yanında. Üstelik tüm bu psikopati, gazeteciler tarafından gizlice değil, sanki marifetmiş gibi bizzat katiller tarafından filme alınıp servis ediliyor. Afganistan’dan Irak’a oradan Kenya’ya uzanan Yeşil Hat üzerinde Asrısaadet’i canlandırmak üzere yola çıkan İslami örgütlere dehşet içinde şahitlik ediyoruz. Kendinden olmayan herkese ve her fikre karşı kan dökücü bir barbarlık, İslam topraklarında kol geziyor. Hattın kuzeydoğu ucunda kız çocukların okula gitmesi için uğraş veren gencecik Malala Yusufzay kurşuna dizilirken, batı ucunda Boko Haram adlı pedofili cemiyeti, sırf eğitim aldıkları için küçük kızları kaçırıp din adına tecavüz etmekte beis görmüyor. Sabah namazının kaç rekât olduğunu bilmemek bir Alevi Arap için katledilme sebebi Rakka’da. Yeşil gözlü kız çocukları İslam köle pazarında yok satıyor. Bizimse yüreğimiz kanıyor.Devamı...


Cihatçıları kim, nasıl manipüle ediyor? ...Thierry Meyssan (Haber ve Yazılar)Fransa Devlet Başkanı François Hollande, 6 Temmuz 2012’ de «Suriye Dostları»

toplantısı vesilesiyle, Suriye Arap Cumhuriyetine karşı savaş açılmasını

talep etmek üzere, 120 ülke ve uluslararası organizasyonu kabul ediyor.

Hazır bulunan ve platformda oturan Ebu Salih alkışlanmıştı.

Bu genç, “ılımlı” Özgür Suriye Ordusu “serbest sahası”

Baba Amr’daki İslam Emirliği militanları tarafında 250 Suriyelinin

boğazlanma işini sahneye koymuştu.

 

 

Perşembe, 27 Kasım 2014Fransa ve İngiltere yönetimleri sıradan bazı insanların bir anda başkalarını boğazlayabilen kişilere dönüşebildiklerini dehşetle gördüklerini söyşledikleri bir dönemde, Ortadoğu uzmanı ve siyasi analist Thierry Meyssan 13 yıldan beri okuyucularının gözleri önüne sermeye devam ettiği bu sosyal fenomeni yine ele alıyor: Bazı cihatçılar tekfirci veya paralı askerler değillerdi, ancak, birer cani olmak üzere şartlandırılmışlardı.

Avrupalı liderler kendi ülkelerinde var olmalarına neden oldukları cihatçıların sayısını ve bu cihatçıların işledikleri cinayetleri gördüklerinde korkuya kapıldıklarını söylüyorlar. Ancak, İngiltere ve Fransa’da çevrelerinde takdir gördüğü düşündükleri bazı insanların başkalarını boğazlayabilen caniler olarak neden aniden Suriye ve Irak’a gittiklerini anlamaya çalışan, sesi yükselen insanların olduğunu görüyoruz. İnsanoğlundaki akıl yürütme prosesinin henüz sonuna kadar gitmeksizin, söz konusu bu kişilerin aslında “zihinsel manipülasyona” tabi tutuldukları şeklinde bir olgudan bahsediliyor: Şöyle ki, Avrupa’dan bölgeye gelen cihatçılar zihinsel manipülasyona uğramışlarsa, geçtiğimiz bu son 13 yılda, başka cihatçılar da aynı zihinsel manipülasyon sürecinden geçmiş olabilirler. Ve bundan dolayı yaşanan bütün olup bitenler hakkında duygu ve düşüncelerimizi gözden geçirmemiz gerekiyor.

Devamı...


Dünya Barışına Tehlike: NATO...Immanuel Wallerstein (Haber ve Yazılar)Cuma, 21 Kasım 2014 10:10

Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) konusunda resmi tarih mitolojisine göre 1945 (veya 1946) - 1989 (veya 1991) yılları arasındaki dönemde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) siyasi, askeri ve her şeyden önce ideolojik olarak sürekli karşı karşıya geldikleri anlatı...lır. Bu döneme “Soğuk Savaş” dönemi denildi. İki taraf arasındaki bu karşılaşma durumu savaş idiyse, “Soğuk Savaş” diye adlandırılan bu dönem boyunca iki süper güçten birisi diğerine karşı doğrudan herhangi bir askeri harekâtta bulunmadığına göre, “Soğuk” kelimesinin altının çizilmesi gerekiyor.

Devamı...1684 Haber (281 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 281 Sayfaya git: 2


Farc - Ep
Bu sayfanın içerikleri RSS/RDF-Kaynaklı olarak mevcut.

Sayfa Üretimi 0.2028 Saniyede, 9 Veritabanı Sorgusuyla