logobild

Benutzername:
Passwort:
Sitemize halen üye değilseniz
BURADAN  üye olabilirsiniz!
   
Ana Menü
 
İçerik Menüsü
 
Misafir Defteri
 
Ölümsüz komutan Mono jojoy
 
FARC -EP Timochenko
">
 
FARC -EP
">
 
Evren'in SINIRINA dogru

">

 
1693 Haber (283 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 283 Sayfaya git: 2

“ERDOĞANCI PARADİGMA: "MİTOMANİ"DEN “PARANOYA”YA... T. Timur (Haber ve Yazılar)  
Çarşamba, 26 Ağustos 2015 22:45  


Koalisyon “pazarlıkları” başlamadan bitti; 45 gün tamamlandı; yeniden seçimlere gidiyoruz. Cumhurbaşkanı seçim gününü bile ilan etti. Görünüşe göre Erdoğan bir anlamda amacına ulaştı ve HDP’yi saf dışı bırakacağını düşündüğü yeni seçimlerde 7 Haziran sonuçlarını “tashih” ederek iktidara yeniden, tek başına gelmeyi umuyor. Buna karşılık kurulacak “teknokratik” seçim hükümetine CHP ve MHP bakan vermeyeceklerini şimdiden açıkladılar.Böylesi, bazılarının sandığı gibi kötü mü oldu?

Sanmıyorum. Bugünkü koşullarda AKP’siz bir iktidar koalisyonu, 1960’tan beri belli aralıklarla yaşadığımız aldatıcı bir senaryonun yenilenmesi potansiyeli taşıyordu. Böylece, büyük bir olasılıkla, bütün yanlışlarından sıyrılmış ve yarattığı vahim krizin sorumluluğunu yeni hükümete transfer etmiş bir AKP’nin, ilk seçimlerde “zafer”le iktidara dönmesine kapılar aralanmış olacaktı. İlk kez, elli beş yıl önce, 27 Mayıs idaresi ve onu izleyen İnönü koalisyonundan sonra DP’nin isim değiştirerek iktidara dönmesi gibi. “Geldi İsmet, gitti kısmet!” sloganı eşliğinde! Son olarak da Erbakan’ın iktidardan uzaklaştırılması ve onu izleyen 2001 krizinden sonra, “gömlek değiştirdik” aldatmacası ile AKP’in tek başına iktidar olması gibi!

Devamı...


Yel oldum .... Antires Mansur (Şiirler)

 

 

 

 

Çıktım dünya turuna yel oldum
Estim gürledim duyan olmadı
Dikenler içinde gül oldum
Koklaya koklaya doyan olmadı

Çayır çimene damla çis oldum
Uykularda tatlı düş oldum
Kendimle kavgalı küs oldum
Derdime teşhis koyan olmadı

Devamı...


ABD ve müttefikleri terörü araç olarak kullanıyor... Seyid Nasrallah (Haber ve Yazılar)

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, ‘Zafer Günü’ konuşHizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, ‘Zafer Günü’ konuşmasının ikinci bölümünde bölge ülkelerini hedef alan bölünme planlarına değindi.

Vadi el-Huceyr konferansında tarihi bir karar alınmış ve bölgenin bölünmesine karşı olunduğu ifade edilmişti. Gerçi bölge bölündü; ama her halükarda bu konferansta en iyi tavır alınmıştı.

Bugün yine burada toplanmışken bölgenin yeniden bölünmesine karşı çıkmalıyız. Bu, şu an Amerika ve İsrail’in bölgede şu an gerçekleştirmeye çalıştığı bir komplodur ve maalesef bazı bölgesel güçler de bilerek veya bilmeyerek kendilerine de zararı dokunacak bu planı uygulamakta ve izlemektedir.

Bugün her yerden haykırmalı, halklarımızı ve ümmeti uyarmalıyız. Bölge ülkelerini yeniden bölme ve parçalama planları bölgeyi uzun sürecek etnik ve mezhebi iç savaşlara sokuyor. Bunun bölge güçlerinin yıkımından, tahrip olmasından mültecilikten başka sonuçları yok.

 

Dolayısıyla İslam dünyasının alimleri, Müslüman ve Hıristiyan liderler, İslamcılar, milliyetçiler, laikler, tüm güçler ve hareketler, bu komplo karşısında yeni bir tavır almalıdır.

Eğer buna izin verirsek, eğer bu nesil buna izin verirse bölge yeniden bölünüp parçalanırsa, bunun etkileri sonraki nesillerde görülecek ve hepimiz Allah katında sorumlu olacağız.

.      

 

 

 

Devamı...


"O katliamda CIA'in parmağı var"...Oliver Stone (Haber ve Yazılar)ABD’li ünlü yönetmen Oliver Stone, "Kiev katliamında CIA’in parmağı var" dedi.


2014-12-31, 17:26:35

TAHA HABER- 2014 yılında Ukrayna'nın başkenti Kiev'de muhalefetin meclisi içten ve dıştan kuşatması sonrası Devlet Başkanı Victor Yanukoviç'in, meydanı boşaltma emrini vermesiyle 45 protestocunun hayatını kaybettiği olaylar için ABD'li ünlü yönetmen Oliver Stone'dan çok çarpıcı bir iddia geldi. Stone, "Kiev katliamında CIA'in parmağı var" dedi.

Aydın Şahinalp'in Dünya'da yer alan haberine göre; Amerikalı sinema yapımcısı ve yönetmen Oliver Stone Facebook hesabı üzerinden paylaştığı mesajda ABD yönetimini ve Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nı (CIA) topa tuttu.

Şu günlerde Ukrayna krizi ile ilgili belgesel filmi çeken Stone, "Kiev'deki askeri darbe, CIA'in daha önce İran, Şile ve Venezuela'da Amerikan yönetimi tarafından istenmeyen liderleri devirmek için yaptığı gizli operasyonlar kadar ağır ve sancılı oldu" dedi.

Devamı...


Antires Com 7 yaşında... antires.com (Haber ve Yazılar)
Tüm değerli katılımcılarımıza,


2008 Yılının başında yayın hayatına giren web sayfamız, istediğimiz gibi olmadı ise de zor şartlar altında dar bir insan gücüyle yayınına devam etmektedir. Türkçe dili ile yayın yapmakta olan " antires.com " eğilmeden yılmadan dimdik ayakta varlığını gösteren ender sayfalardan biridir. Son yıllarda barbarca saldırılar sonucu harabeye çevrilen Suriye'nin halklarına dair haber ve yorumlara ağırlık verdik. Esad rejiminin şanlı direnişini coşkuyla kutlayarak takdir ettik. Burjuva olsa bile esaslı duruş gösteren kahraman bu yigit insanı ayakta alkışlıyoruz. Çocukların kafalarını kesip top oynayan o islamcı katilleri nefretle kınıyor , efendileri olan ABD ve Arap gericiliğini ve de Türkiye Cumhuriyetinide desteklerinden dolayı nefret ediyoruz.


Devamı...


Fransız uzman: ABD, IŞİD’i Avrupa’ya çekmek istiyor...Sputniknews (Haber ve Yazılar)

30.12.2014


Orta Doğu ve Doğu Avrupa üzerinde uzmanlaşan Fransız siyaset bilimci Jean Michel Vernochet, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. CIA ve Suudi Arabistan’ın gizli bağlarına dair tespitlerde bulunan Vernochet, Avrupa kıtasının geleceğinin çok iyi olmayacağı tahmininde bulunuyor.

Ukrayna'nın güney-doğusunda bile savaşmaya hazır ve sayısı yüzbinleri bulduğu ifade edilen IŞİD militanları, dünya gündemindeki yerini koruyor.

Terör örgütü saflarında savaşan on bin Avrupalının olduğu da, Batılı istihbarat servislerinin duyurduğu bilgilerden.

Suriye ve Irak'ı kana bulayan terör örgütü IŞİD'e ilişkin, Sputnik Haber Ajansı'na değerlenmelerde bulunan Fransalı siyaset bilimci Jean Michel Vernochet'e göre, Avrupa'nın
İslamlaştırılma projesi uzun süredir uygulanmakta.

Devamı...1693 Haber (283 Sayfa, 6 Bir Sayfada bulunan toplam Haber)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 283 Sayfaya git: 2


Farc - Ep
Bu sayfanın içerikleri RSS/RDF-Kaynaklı olarak mevcut.

Sayfa Üretimi 0.2387 Saniyede, 9 Veritabanı Sorgusuyla